Dzięki POZ Wejherowo może czuć się bezpieczne

Lekarze podstawowej opieki zdrowotnejNa mapie naszego miasta pojawiła się nowa placówka medyczna POZ Wejherowo. Świadczy usługi w zakresie podstawowej opieki medycznej przez siedem dni w tygodniu i dwadzieścia cztery godziny na dobę. W godzinach ósma do dziewiętnastej z usług POZ Wejherowo mogą korzystać osoby, które same zadeklarowały przynależność do tej placówki zdrowia i wybrały sobie lekarzy rodzinnych. W pozostałych godzinach, czyli między dziewiętnastą a ósmą rano i całą dobę w sobotę oraz niedzielę mają możliwość skorzystania z pomocy ambulatoryjnej wszyscy mieszkańcy Wejherowa oraz ościennych gmin, które podpisały kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenie usług medycznych dla swoich obywateli.

POZ Wejherowo świadczy pomoc lekarską zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Ponadto do dyspozycji pacjentów cały czas jest gabinet zabiegowy, stomatolog oraz EKG. Oprócz tego można poprosić w weekendy o zabiegi w domu pacjenta. Wystarczy o takiej potrzebie powiadomić POZ Wejherowo z co najmniej dwudniowym wyprzedzeniem (chodzi o zapewnienie odpowiedniego zabezpieczenia świadczeń przez stosowną ilość personelu pielęgniarskiego).

Warto nadmienić, że po raz pierwszy mieszkańcy Wejherowa mają zlokalizowaną opiekę całodobową dla dzieci i dorosłych w jednym budynku. Oczywiście wszystkie działania wobec cierpiących podejmowane są w ramach ubezpieczenia zdrowotnego łącznie z laboratorium, które od ponad miesiąca funkcjonuje również na potrzeby pacjentów doraźnych.

W ramach akcji prozdrowotnych w każdą sobotę można sobie bezpłatnie zbadać poziom cukru oraz zmierzyć cienienie tętnicze. Placówka zamierza rozszerzyć akcje profilaktyczne o możliwość wizyty u wybranych specjalistów, o czym będziemy na bieżąco informować.

Warto sobie zapisać adres POZ Wejherowo, aby w razie konieczności móc skorzystać z podstawowej pomocy medycznej.

3 komentarze so far.

  1. Wejherowianka pisze:

    W Wejherowie ciężko czuć się bezpiecznie 😀 ale fakt każda placówka medyczna to zawsze na plus bo nasz szpital nie działa tak jak powinien. Kiedyś korzystałam tylko ze szpitala ale teraz z całą rodziną chodzimy do prywatnych placówek medycznych i standard jest o niebo lepszy. Co ważne nikt nie traktuje nas tam jak bydło.

  2. Stefan 78 pisze:

    Kolejna placówka medyczna… to powinno być wszystko w szpitalu, a nie gdzieś na mieście za kasę. Nie zarabiam za dużo i nie stać mnie na prywatne usługi…

  3. Kinia pisze:

    Panie Stefanie ale myli się Pan bo ze skierowaniem nie trzeba płacić w takich placówkach… a jak ktoś chce profilaktycznie dbać o siebie to zawsze ma dodatkową opcje. Ja popieram to w stu procentach i liczę na dalszy rozwój tych placówek.