Na ratunek zwierzętom

Wczoraj inspektorzy z OTOZ Animals uratowali osiem psów w Łebńskiej Hucie pod Szemudem. Żyły one w skandalicznych warunkach. Właścicielem był ten sam mężczyzna, który dwa lata temu otrzymał prawo mocny wyrok za znęcenie się nad zwierzętami. Były Wychudzone i chore, do tego ich schronieniem były prowizoryczne budy. W takich warunkach jeden z mieszkańców Łebieńskiej Huty koło Szemudu przetrzymywał 8 psów. Czworonogi zostały mu odebrane za obopólna zgodą. Zwierzęta karmione były tzw. szrotem paszą dla krów. Psy trafiły do ośrodków OTOZ Animals w całym regionie dwojgiem z nich opiekują się pracownicy schroniska w dąbrówce. 72-letni mężczyzna w przeszłości był już karany przez sąd, za znęcanie się nad końmi i przetrzymywanie innych zwierząt w złych warunkach bytowych.Najpierw odwiedziliśmy gospodarstwo w październiku b.r., właściciel zobowiązał się do poprawy warunków. Jednak tego nie zrobił, więc musieliśmy je zabrać. Trzy lata wcześniej też musieliśmy interweniować w tym samym gospodarstwie, wtedy odebraliśmy mu skatowane konie. 

Post Tagged with , ,

4 komentarze so far.

 1. Zosia pisze:

  Tacy ludzie powinni być traktowani jako poważni przestępcy… jeśli taki człowiek potrafi krzywdzić bez sumienia inne żywe stworzenia to w końcu skrzywdzi też człowieka.

 2. Frank pisze:

  No znając życie tylko odbiorą zwierzaki i nic z tego więcej nie będzie. Polskie prawo nie chroni zwierzą. Oprawcy najczęściej albo w ogolenie mają kary albo dostają niską karę pieniężną.

 3. Wojtek pisze:

  No tak ale nikt nie bierze pod uwagę że taki człowiek może być po prostu tak wychowany. Znam takie przypadki na wsiach i tu zamiast go karać powinniśmy edukować bo kara tylko zaostrzy jego nienawiść do zwierząt.

 4. Jola pisze:

  Zgadzam się z przed mówcą… 🙂 Najpierw edukacja potem kara.