Przewoźnicy w Gdańsku

Gdański tabor nietrudno jest skategoryzować na parę podstawowych rodzajów. Pomijamy naturalnie samoloty, bo, o ile można się nimi dostać do Gdańska, czy też odlecieć, to po samym mieście nie przetransportujemy się nimi.
Prywatni przewoźnicy to jedna z alternatywnych środków przejazdu. Część z nich obsługuje terminale płatnicze, które umożliwią zapłatę za usługę kartą kredytową. Ten typ przewoźnika umożliwi poza przewozem osób, również transport rzeczy. W średniej wielkości pojeździe zmieszczą się przeważnie dodatkowo 4 osoby. Tak więc standardowej wielkości rodzina może spokojnie wybrać ten sposób przejazdu. Plusem jest fakt, że uiszczamy opłatę jedynie za przejazd, a nie za liczbę pasażerów. Oferta prywatnych przewoźników nie musi ograniczać się jedynie do transportu ludzi czy osobistych bagaży. Część z nich posiada dodatkowe przyczepy, którymi da się przewieźć meble, materiały budowlane, zwierzęta i inne.
Podstawowym typem komunikacji są pociągi. W Gdańsku zatrzymują się one na stacjach Gdańsk Główny, Gdańsk Stocznia, Gdańsk Politechnika, Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Zaspa, Gdańsk Przymorze-Uniwersytet, Gdańsk Oliwa i Gdańsk Żabianka-AWFiS. Dostępnymi przewoźnikami jest najpopularniejsze SKM, spółka podległa pod PKP, lecz istnieją również takie firmy jak TLK czy samo PKP. W najbliższym okresie planowana jest także budowa Pomorskiej Kolei Metropolitalnej (MPK), która zakładała by budowę nowej trakcji (oraz rewitalizację obecnych już struktur) prowadzonej przez Gdańsk Strzyża, Gdańsk Niedźwiednik,m, Gdańsk Brętowo, Gdańsk Jasień, Gdansk wypozyczalnia samochodow, Kiełpinek, Gdańsk Matarnia, Gdańsk Port Lotniczy oraz Banino.
Jeżeli cieszymy się dobrym zdrowiem, możemy także spróbować pieszych wycieczek lub rowerem. Ten sposób podróżowania wymaga niestety (stety), jak wiadomo, dość dobrej kondycji oraz ładnej pogody. Na klimat uskarżać się nie możemy, pomimo że mieścimy się w klimacie umiarkowanym. W Gdańsku znajduje się parę dostępnych jest kilka wypożyczalni rowerów, nie licząc sklepów, w których można zakupić ten typ transportu.
Nie należy pominąć TAXI Gdańsk. Gdańskie taksówki to po pierwsze przewoźnicy niezrzeszeni, oraz Ci pracujący w korporacjach taksówkarskich. Znaczącym plusem jest ich ogólnodostępność – minusem natomiast ceny oraz brak pewności, czy taksówkarz nie wybierze umyślnie dłuższej trasy. W wypadku gdy przyjdzie nam zamawiać ten środek transportu w nocy, koniecznie pamiętajmy, że duża część taksówkarzy stosuje taryfę nocną, droższą.

You must be logged in to post a comment.